Organigrama eta plantilla organikoa

Udal-organigrama

Iruñeko Udala Alkatetzak 2019ko ekainaren 21ean emandako dekretuarekin bat antolatuta dago, eta hartan  udal-kudeaketa Alkatetzako Alorrean eta zinegotzi ordezkarien esku dauden alorretan banatzen da

Alkatetza

Alkatea: Enrique Maya

Alorreko zuzendaria: Juan Echenique

Idazkari teknikoa: Marian Ardanaz

Protokoloko burua: Marta Urbiola

Kazetari atxikia: Edurne Elío

Gobernu Estrategikoa, Merkataritza eta Turismoa

Zinegotzi ordezkaria: Ana Elizalde

Turismoko zinegotzi berezia: Carmen Alba

 

Gobernu Estrategikoa

Alorreko zuzendaria: José María Jiménez Bolea

Idazkari teknikoa: Marian Ardanaz

Aholkularitza Juridikoko zuzendaria: Gonzalo Pérez Remondegui

 

Merkataritza eta Turismoa

Alorreko zuzendaria: Silvia Azpilikueta

Idazkari teknikoa: Marian Ardanaz

Zerbitzu Orokorrak

Zinegotzi ordezkaria: María Echávarri

Ogasuna

Alorreko zuzendaria: Nuria Larráyoz

Idazkari teknikoa: Javier Bernabeu

Giza baliabideak

Alorreko zuzendaria: Javier Morrás

Idazkari teknikoa: Beni Soteras

Herritarren Segurtasuna

Zinegotzi ordezkaria: Javier Labairu

Alorreko zuzendaria: Patxi Fernández

Hezkuntza, Herritarren Partaidetza eta Gazteria

Zinegotzi ordezkaria: Fernando Sesma

Gazteriako zinegotzi berezia: Arturo Lecumberri

Alorreko zuzendaria: Sara Climent

Idazkari teknikoa: José Manuel Santana

Kultura eta Berdintasuna

Zinegotzi ordezkaria: María García-Barberena

Berdintasuneko zinegotzi berezia: Cristina Martínez Dawe

Alorreko zuzendaria: Jorge Urdánoz

Idazkari teknikoa: Víctor Piñero

Gizarte Zerbitzuak, Komunitate Ekintza eta Kirola

Zinegotzi ordezkaria: María Caballero

Kiroleko zinegotzi berezia: Fernando Aranguren

 

Gizarte Zerbitzuak

Alorreko zuzendaria: Olivia Elizari

Idazkari teknikoa: Jesús María Pascal

 

Komunitate ekintza, Garapenaren aldeko Lankidetza eta Kirola

Alorreko zuzendaria: Conchi Mateo

Idazkari teknikoa: Aurora Mendía

Hirigintza, Etxebizitza eta Osasuna

Zinegotzi ordezkaria: Juanjo Echeverría

Alorreko zuzendaria: Fernando Nagore

Hirigintza Gerentzia. Gerentea: Ana García

Proiektu Estrategikoak, Mugikortasuna eta Jasangarritasuna

Zinegotzi ordezkaria: Fermín Alonso

 

Proiektuak eta obrak, Mugikortasuna eta Jasangarritasuna

Alorreko zuzendaria: Alejandro Astibia

 

Conservación urbana

Alorreko zuzendaria: Óscar Esquíroz

Idazkari teknikoa: Arancha Carrero

Plantilla organikoa

Iruñeko Udalaren 2018. urterako plantilla organikoa behin betiko onetsi zen 2018ko 54. NAOn, martxoaren 16koan.

Ordainsariak

Udalbatza

Hona hemen Udalbatzaren ordainsariak:
•    Alkatea: 67.883,53 €
•    Zinegotzi ordezkaria, arduraldi esklusiboan: 53.114,59 €
•    Zinegotzi ez ordezkaria, arduraldi esklusiboan: 39.726,23 €
•    Zinegotzia, arduraldi partzialean: lanaldiaren herena, ehuneko berrogeita hamar edo bi heren, edo bertaratze-araubidearen arabera
•    Bertaratze-araubidea: 218,57 euro saioko, eta urtean gehienez jaso daitekeen diru-kopurua heren bateko arduraldi partzialari dagokiona izango da.

Ordainsari horiek Osoko Bilkuraren erabaki bidez onetsi ziren 2019ko uztailaren 3an.