Emakumeen Etxea: Programazioa, 2021eko urria - 2022ko otsaila | Iruñeko Udala

Emakumeen Etxeak topagune eta ikasteko lekua izaten jarraitzen du online eskaintzen duen programazio zabalari esker: ikastaroak, lantegiak, hitzaldiak eta bestelako saioak. 

Jarduerak aurrez aurre eginen dira. Ikastaroak eginen diren lekuak eta ezarritako edukierak COVID-19aren ondoriozko osasun sanitariotik eratorrita indarrean dauden prebentzio-, babes- eta segurtasun-arauetara egokitu dira.

Izen-emateak 010 telefonora deituta egin daitezke irailaren 16tik 27ra bitarte. 

Casa Mujeres

Programazioa

Berezko jarduerak

Autodefentsa

  • Hizlariak: Enara Bolaños eta Magaly Rodríguez, Astelehen Lilak
  • Azaroak 19 eta 20. 17:00 – 21:00 eta 10:00 – 14:00

Emakume gisa berreraikitzen

  • Hizlaria: Sarai Pérez Aquerreta, Astelehen Lilak
  • Irailak 15 – Abenduak 15. 19:00 – 20:30

Emakume-zirkulua: gorputza eta emozioa

  • Hizlaria: Sarai Pérez Aquerreta, Astelehen Lilak
  • Urriak 8 eta 15, azaroak 5 eta 12, eta abenduak 17. 19:00 – 20:00 

Mentore eta bizirauleen sarearen lantegia

  • Hizlaria: Lores López, Astelehen Lilak
  • Azaroak 8, 17:30 – 20:30

Suzko emakumeak I eta II

  • Hizlariak: Eloína Aarras Rebaka, Sare elkartea
  • Urriak 15, 17:00etatik 21:00etara, eta urriak 16, 10:00etatik 14:00etara

Emakumeendako meditazioa

  • Hizlaria: María José Baztanzuri, CMP elkartea
  • Astelehenero, urritik otsailera. 19:30 – 20:30 

Chi Kung

  • Hizlaria: Sofía Pérez, CMP elkartea
  • Asteazkenero, urritik otsailera. 18:00 – 19:30

LBT emakumeen topaketak

  • Hizlaria: Leire Kortaxarena, Dekumas LBT
  • Azaroak 19, urtarrilak 20 eta otsailak 17. 19:00 – 20:30 

Indarkeria matxistak esparru digitaletan 

  • Hizlaria: Nieves Prado, Sare elkartea
  • Azaroak 5, 16:00 – 20:00

Hitzaldia: ‘Emakume guztiak emakumeak gara’

  • Hizlaria: Aitzole Araneta, Naizen elkartea
  • Azaroak 15, 18:00 – 20:00

CMP elkartearen bigarren urteurrena

  • Hizlaria: CMP elkartea
  • Urriak 1, 17:30 – 20:30

Hitzaldia: Bi - bollo - trans emakumeak

  • Hizlaria: Ainara Ruiz eta Ariadna Vigo, DEKUMAS LBT elkartea
  • Urriak 15, 18:30 – 20:30 

Emakumeak artean: emakume sortuak eta emakume sortzaileak

  • Hizlaria: María Pilar Bobes, CMP elkartea
  • Azaroak 3, 10, 17 eta 24. 18:30 – 20:30 

Kafe-solasaldiak: Emakumeak ere sexualitateari buruz solasten gara

  • Hizlaria: Yolanda Yáñez, Sare elkartea
  • Urtarrilak 7, 14, 21 eta 28. 17:30 – 20:30 

Inguruko basalandareak ezagutzeko lantegiak

  • Hizlaria: Ione Miren Sola, CMP elkartea
  • Urriak 7 eta 21. 18:00 – 19:30 

Irakurketa-kluba: “Llamadas de mamá” . Idazlea: Carole Five

  • Hizlaria: Ana Beaumont Hernández, Miran foroa
  • Azaroak 18, 18:30 – 20:30

Zineforuma: ‘Marie Curie’, ‘Ángeles de hierro’, ‘Chavela

  • Hizlaria: María Pilar Bobes, Miran foroa
  • Urriak 20, abenduak 15 eta urtarrilak 19. 18:00 – 20:00.

Haikuak Emakumeen Etxeko lorategian

  • Hizlaria: Piluka Labayen, CMP elkartea
  • Urriak 28, azaroak 25 eta urtarrilak 27. 18:00 – 20:00.

Tertulia arratsaldeak 

  • Hizlaria: Karmele Gómez, CMP elkartea
  • Urriak 21, azaroak 24, abenduak 16 eta urtarrilak 26. 19:00 – 20:30

Sexperientziak eta erotismoa heldutasunean

  • Hizlariak: Estrella Gómez eta Virginia Usnáriz, Sare elkartea
  • Urriak 28. 17:00 – 21:00

Nola eragin tokian toki emakumeen eskubideen arloan

  • Hizlaria: Laura Viladevall, Sare elkartea
  • Azaroak 4. 16:00 – 20:00

Ez zaitez galdu! Orux Mapsen maneiua

  • Hizlaria: Erkuden Almagro, Bizikume elkartea
  • Urriak 21. 19:00 – 20:30

Hor konpon. Bizikleten oinarrizko mekanika-ezagutzak

  • Hizlaria: Erkuden Almagro, Bizikume elkartea
  • Azaroak 4. 19:00 – 20:30  

Ingelesa emakume (ziklo)bidaiarientzat 

  • Hizlaria: Amaia Cortés, Bizikume elkartea
  • Urriak 6. 19:00 – 20:30

Sendabelarrak ezagutzea bizikleta bideetan

  • Hizlaria: Isabel Argüelles, Bizikume elkartea
  • Urriak 25. 18:00 – 19:30 

 

Beste entitate batzuk proposatutako jarduerak

Begiradak gorputzetik eta dekolonialtasunetik

  • Hizlaria: Zarys Falcon Pérez
  • Urriak 5, 19 eta 25. Azaroak 2. 17:30 – 19:30

Emakume migratu eta razializatuak

  • Hizlaria: Flavia Navarrete, Euskal Herriko emakume migratu eta razializatuen Sarea.
  • Urriak 23 eta 30. 10:00 – 14:00
  • Jende orori zuzendua

Erakusketa: Defendatzaileak 

  • Kudeatzailea: Mayu Serreau, Mugarik Gabe
  • Urria
  • Jende orori zuzendua

Erakusketa: Baratze Kritikoa

  • Kudeatzailea: Mayu Serreau, Mugarik Gabe
  • Abendua
  • Jende orori zuzendua 

Mandalen artea

  • Hizlaria: Luiza Fernández, Ave Fénix Taldea
  • Urriak 2 eta 9, asteartea, 17:30 – 19:30.

Euskal dantzatik Feminismora

  • Euskal dantzatik Feminismora
  • Asteartero, otsailean, 17:30 – 20:30

Kaleidoskopikoak. Emakumea, Talentua, Fusioa.

  • Beatriz Etayoren eskutik, Ladies, Wine & Design Iruña (Bluegrapes) 
  • Urriak 22, 19:00 – 20:30

Komunikazioaren artea. Gure harremanetako indarkeriaren hariak ateratzea 

  • Laura Latorre Hernandoren eskutik
  • Abenduak 2, 9, 16 eta 23. Urtarrilak 13, 20 eta 27. Otsailak 3, 10 eta 24. Martxoak 3 eta 10. 17:00 – 19:30