Iruñeko Udalaren 2013ko Memoria

Udalbatza

ZINEGOTZIAK

UPN udal-taldea:

  • Enrique Maya Miranda
  • Ana Elizalde Urmeneta
  • José Javier López Rodríguez
  • María Caballero Martínez
  • Juan José Echeverría Iriarte
  • Fermín Alonso Ibarra
  • Ana Lezcano Galar
  • Valentín Alzina de Aguilar
  • Ignacio Polo Guilabert
  • Paz Prieto Sáenz de Tejada
  • Juan Frommknecht Lizarraga


Nafarroa Bai Udal Taldea

  • Uxue Barkos Berruezo
  • Iñaki Cabasés Hita
  • Aitor Lakasta Zubero
  • Javier Leoz Sanz
  • Itziar Gómez López


Iruñeko Udaleko Sozialisten Udal Taldea

  • Jorge Mori Igoa
  • Pilar Ferrero Peso
  • Eduardo Vall Viñuela (2011tik aurrera, Juan Moscoso del Prado Hernándezen ordezkoa)


Bilduiruñea Udal Taldea

  • Eva Aranguren Arsuaga
  • Peio Martínez de Eulate
  • Patricia Perales Hurtado (2012tik aurrera, Arantza Oskoz Marcillaren ordezkoa)


Nafarroako Alderdi Popularreko zinegotzi atxiki gabeen taldea

  • José María Núñez Centano
  • Cristina Sanz Barrios


Aralar zinegotzi atxiki gabeen taldea

  • Ana Barrena Arellano
  • Aritz Romeo Ruiz


Izquierda - Ezkerrako zinegotzi atxiki gabea abeen taldea

  • Edurne Eguino Sasiain


ZINEGOTZIAK

Zinegotzi delegatuakArdura zein alorretanAuzoko zinegotziak
Ana Elizalde Urmeneta Zerbitzu Orokorrak Mendillorri
José Javier López Rodríguez Proiektuak eta Hiri Kontserbazioa Txantrea
María Caballero Martínez Enplegua, Merkataritza eta Turismoa, eta Herritarren Partaidetza, Gazteria eta Kirola Sanduzelai – Buztintxuri
Juan José Echeverría Iriarte Hirigintza, Etxebizitza eta Ingurumena Alde Zaharra
Fermín Alonso Ibarra Hezkuntza eta Kultura Etxabakoitz eta Mendebaldea/Ermitagaña
Ana Lezcano Galar Gizarte Ongizatea eta Berdintasuna I. eta II. Zabalguneak
Ignacio Polo Guilabert Herritarren Segurtasuna Arrotxapea
Zinegotzi bereziakArdura zein alorretanAuzoko zinegotzigoak
Valentín Alzina de Aguilar Ingurumena Milagrosa – Arrosadia  – Santa María la Real.
Paz Prieto Sáenz de Tejada Gazteria eta Kirola Iturrama – Azpilagaña
Juan Frommknecht Lizarraga Giza Baliabideak Donibane

Alkatea

  • Enrique Maya Miranda

Alkateordeak

  • Ana Elizalde Urmeneta, lehen alkateordea eta Zerbitzu Orokorretako zinegotzi delegatua
  • José Javier López Rodríguez, bigarren alkateordea eta Proiektuetako eta Hiri Kontserbazioko zinegotzi delegatua
  • María Caballero Martínez, hirugarren alkateordea eta Enplegu, Merkataritza eta Turismoko eta Herritarren Partaidetza, Gazteria eta Kiroleko zinegotzi delegatua

Zinegotzi delegatuak

  • Fermín Alonso Ibarra, Hezkuntza eta Kulturako zinegotzi delegatua
  • Ignacio Polo Guilabert, Herritarren Segurtasuneko zinegotzi delegatua
  • Juan José Echeverría Iriarte, Hirigintza, Etxebizitza eta Ingurumeneko zinegotzi delegatua
  • Ana Lezcano Galar, Gizarte Ongizate eta Berdintasuneko zinegotzi delegatua

Zinegotzi bereziak

  • Valentín Alzina de Aguilar, Ingurumeneko zinegotzi berezia
  • Paz Prieto Sáenz de Tejada, Gazteria eta Kiroleko zinegotzi berezia
  • Juan Frommknecht Lizarraga, Giza Baliabideetako zinegotzi berezia

TOKIKO GOBERNU BATZARRA

  • Enrique Maya Miranda (Alkatea), batzarreko burua
  • Ana Elizalde Urmeneta (lehen alkateordea), zinegotzi idazkaria
  • José Javier López Rodríguez (bigarren alkateordea)
  • María Caballero Martínez (hirugarren alkateordea)
  • Fermín Alonso Ibarra
  • Ignacio Polo Guilabert
  • Juan José Echeverría Iriarte
  • Ana Lezcano Galar


UDAL ALORRAK

Gizarte Ongizatea eta Berdintasuna:

  • Zuzendaria: Maria Jesús Vicente Goicoechea
  • Idazkari teknikoa: Jesús Mª Pascal Mendioroz

Enplegua, Merkataritza eta Turismo:

  • Zuzendaria: Silvia Azpilicueta Rodríguez - Valdés
  • Idazkari teknikoa: Aurora Mendía Leache

Hezkuntza eta Kultura:

  • Zuzendaria: Teresa Lasheras Balduz
  • Idazkari teknikoa: Mª Angeles Ardanaz Ozcoidi

Herritarren Partaidetza, Gazteria eta Kirola:

  • Zuzendaria: Conchi Mateo Pérez
  • Idazkari teknikoa: Aurora Mendía Leache

Proiektuak eta Hiri Kontserbazioa:

  • Proiektuetako Zuzendaria: José Ignacio Alfonso Pezonaga
  • Idazkari teknikoa: Francisco Linero Palacios
  • Hiri Kontserbazioko Zuzendaria: Óscar Esquíroz Noble
  • Idazkari teknikoa: Javier Barace Egaña

Herritarren Segurtasuna:

  • Zuzendaria: Alberto Margallo Lana
  • Idazkari teknikoa: Jesús Salinas Andueza

Zerbitzu Orokorra:

  • Ogasuneko Zuzendaria: Nuria Larráyoz Ilundáin
  • Idazkari teknikoa: Javier Bernabeu Llovet
  • Giza Baliabideetako Zuzendaria: Julio Sucunza Azcona
  • Idazkari teknikoa: Juan Sáez Leclerq

Hirigintza, Etxebizitza eta Ingurumena:

  • Hirigintza eta Etxebizitzako Zuzendaria: Fernando Nagore Ferrer
  • Idazkari teknikoa: María Gay-Pobes Vitoria
  • Ingurumeneko Zuzendaria: María Teresa Martínez Remírez
  • Idazkari teknikoa: María del Mar Indave García

Udal Gerentzia:

  • Gerentea: José Vicente Valdenebro García

Alkatetza Kabinetea:

  • Zuzendaria: Juan Echenique Huarte
  • Idazkari teknikoa: María Esther Azanza Fernández

Hirigintza Gerentzia:

  • Gerentea: Fernando Nagore Ferrer
  • Gerentearen ondokoa: Izaskun Zozaya Yunta

Hiria Zaharberritzeko Bulegoa:

  • Zuzendaria: Alberto Calvo Azagra
  • Idazkari teknikoa: María Gay-Pobes Vitoria

Haur Eskolen Erakunde Autonomoa

  • Gerentea: José Carlos de la Dehesa Villar

ANIMSA:

  • Gerentea: Íñigo Sanciñena Morales

Sociedad Pamplona Centro Histórico:

  • Gerentea: Alberto Calvo Azagra

Comiruña:

  • Gerentea: Pedro Lafuente Vicente

ASIMEC:

  • Gerentea: Miguel Ángel Irisarri Mateo


BATZORDEAK

Izena                                          Izaera

  •  Lehendakaritza                                 Arrunta
  • Herritarren Aferak                             Arrunta
  • Hirigintza                                             Arrunta
  • Kontuak                                               Berezia
  • Kontratazioaren zaintza                    Berezia
  • Iradokizunak eta erreklamazioak    Berezia
  • Erosketa Batzarra                               Berezia

 

UDAL ERAKUNDE AUTONOMOAK

  •  Hirigintza Gerentzia
  • Haur Eskolak

 

 UDAL PARTAIDETZAKO ENPRESAK

Udalaren menpeko sozietateak (udal partaidetzako enpresak)

  • Comiruña SA (% 100)
  • Pamplona Centro Histórico SA (% 100)
  • Udal Laguntza Etxean SA - ASIMEC (% 100)}
  • Asociación Navarra de Informática Municipal SA – ANIMSA (% 78)
  • Mercairuña SA (% 51)

  Udal-fundazioak Estatutu juridiko berezi baten menpekoak.

  •  Gayarre Antzokia Fundazioa
  • Erruki Etxea
Ayuntamiento de Pamplona Iruñeko Udala