Memoria del Ayuntamiento de Pamplona 2019

UDALBATZA

ZINEGOTZIAK

Navarra Suma udal-taldea

Enrique Maya Miranda

María Echávarri Miñano

Ana Elizalde Urmeneta

Javier Labairu Elizalde

María García-Barberena Unzu

Carmen Alba Orduna

Fernando Sesma Urzáiz

María Caballero Martínez

Fernando Aranguren Reta

Cristina Martínez Dawe

Juan José Echeverría Iriarte

Fermín Alonso Ibarra

Fernando Villanueva Mesa

 

EH Bildu udal-taldea

Joseba Asiron Saez

Maider Beloki Unzu

Joxe Abaurrea San Juan

Marian Aldaia Gaztelu

Eva Aranguren Arsuaga

Endika Alonso Irisarri

Borja Izaguirre Larrañaga

 

Iruñeko PSN/PSOE Sozialistak udal-taldea

Maite Esporrín Las Heras

Xabier Sagardoy Ortega

Juan Luis García Martín

Silvia Velásquez Manrique

Federico Colmenar Carro

 

Geroa Bai udal-taldea

Patxi Leuza García

Javier Leoz Sanz

 

UDAL-ANTOLAMENDUA

1. ALKATETZA ETA ARDURA-ALORRAK

Alkatea

Enrique Maya Miranda

 

Alkateordeak

Ana Elizalde Urmeneta

María Echávarri Miñano

María Caballero Martínez

 

Ardura-alorrak

Zinegotzi ordezkariak

Ardura-alorra

Ana Elizalde

Gobernu Estrategikoa, Merkataritza eta Turismoa

María Echávarri

Zerbitzu Orokorrak

María Caballero

Gizarte Zerbitzuak, Komunitate Ekintza eta Kirola

Fernando Sesma

Hezkuntza, Herritarren Partaidetza eta Gazteria

María García-Barberena

Kultura eta Berdintasuna

Juan José Echeverría

Hirigintza, Etxebizitza eta Osasuna

Fermín Alonso

Proiektu Estrategikoak, Mugikortasuna eta Jasangarritasuna

Javier Labairu

Herritarren Segurtasuna

 

Zinegotzi bereziak

Ardura-alorra

Carmen Alba

Turismoa

Fernando Aranguren

Gazteria eta Kirola

Cristina Martínez Dawe

Berdintasuna

Fernando Villanueva

Osasuna

 

Alkatetza Kabinetea, Protokoloa eta Komunikazioa (Alkatetza)

Alkatetza Kabinetea: Juan Echenique

Protokoloa: Marta Urbiola

Komunikazioa: Edurne Elío

 

Gobernu Estrategikoa, Merkataritza eta Turismoa

  • Gobernu Estrategikoa

Alorreko zuzendaria: José María Jiménez Bolea

Idazkari teknikoa: Marian Ardanaz

 

  • Merkataritza eta Turismoa

Alorreko zuzendaria: Silvia Azpilicueta

Idazkari teknikoa: Marian Ardanaz

 

Zerbitzu Orokorrak

  • Ogasuna

Alorreko zuzendaria: Nuria Larráyoz

Idazkari teknikoa: Javier Bernabeu

 

  • Recursos Humanos

Alorreko zuzendaria: Javier Morrás

Idazkari teknikoa: Beni Soteras

 

Herritarren Segurtasuna

Udaltzainburua: Javier Goya

Alorreko zuzendaria: Patxi Fernández

 

Hezkuntza, Herritarren Partaidetza eta Gazteria

Alorreko zuzendaria: José Manuel Santana

Idazkari teknikoa: Pilar Lanuza

 

Kultura eta Berdintasuna

Alorreko zuzendaria: Jorge Urdánoz

Idazkari teknikoa: Víctor Piñero

 

Gizarte Zerbitzuak, Komunitate Ekintza eta Kirola

  • Gizarte Zerbitzuak

Alorreko zuzendaria: Olivia Elizari

Idazkari teknikoa: Jesús María Pascal

 

  • Komunitate Ekintza, Lankidetza eta Kirola

Alorreko zuzendaria: Conchi Mateo

Idazkari teknikoa: Aurora Mendía

 

Hirigintza eta Osasuna

Alorreko zuzendaria: Fernando Nagore

 

Proiektu Estrategikoak, Mugikortasuna eta Jasangarritasuna

  • Proiektuak, Obrak, Mugikortasuna eta Jasangarritasuna

Alorreko zuzendaria: Alejandro Astibia

Idazkari teknikoa: Arancha Carrero

  • Hiri Kontserbazioa

Alorreko zuzendaria: Oscar Esquíroz

Idazkari teknikoa: Enrique Zapata

 

Hirigintza Gerentzia

Zuzendari- Kudeatzailea: Ana García Gómez

 

Hiria Zaharberritzeko Bulegoa

Zuzendaria: Alberto Calvo Azagra

 

Haur Eskolen Erakunde Autonomoa

Gerentea: Juan Ramón Rábade

 

ANIMSA

Gerentea: Joaquin Sagüés Lacasa

 

Iruña Biziberritzen sozietatea

Gerentea: Alberto Calvo Azagra

 

Mercairuña:

Gerentea: José Ángel Momparler

 

Comiruña

Ahalordeduna: Silvia Azpilicueta

 

Auzo-zinegotzitzak

Carmen Alba Orduna

Arrotxapea

Javier Labairu Elizalde

Sanduzelai

Fermín Alonso Ibarra

Txantrea

Ana Elizalde Urmeneta

Erripagaña-Beloso, Mendillorri

Fernando Sesma Urzaiz

Alde Zaharra

Fernando Villanueva Mesa 

Donibane, Ermitagaña – Mendebaldea

Juan José Echeverría Iriarte

Milagrosa Arrosadia, Azpilagaña

Fernando Aranguren Reta

Iturrama

María Echávarri Miñano

Buztintxuri

María Caballero Martínez

Lezkairu – Santa María la Real

Cristina Martínez Dawe

Etxabakoitz

María García-Barberena Unzu

Zabalguneak

 

 3. TOKIKO GOBERNU BATZARRA

Enrique Maya Miranda

Fermín Alonso Ibarra

María Caballero Martínez

María Echávarri Miñano

Juan José Echeverría Iriarte

María García-Barberena Unzu

Javier Labairu Elizalde

Fernando Sesma Urzaiz

Ana Elizalde Urmeneta

 

4. BATZORDEAK

Izena

Izaera

Lehendakaritza

Arrunta

Herritarren Aferak

Arrunta

Hirigintza

Arrunta

Kontuak

Berezia

Kontratazioak zaintzekoa

Berezia

Iradokizunak eta erreklamazioak

Berezia

COVID Batzordea

Berezia

 

5. UDAL-ERAKUNDE AUTONOMOAK

  • Hirigintza Gerentzia
  • Haur Eskolak

 

6. UDAL-PARTAIDETZAKO ENPRESAK

MENDEKO SOZIETATEAK (udal-partaidetzakoak)

Comiruña SA

% 100

Iruña Biziberritzen SA

% 100

Asociación Navarra de Informática Municipal SA – ANIMSA

% 78

Mercairuña SA

% 51

 

UDAL-FUNDAZIOAK (estatutu juridiko berezi baten menpekoak)

Gayarre Antzokia Fundazioa

Erruki Etxea